054-4457665

חוג שַׁחְמָט

חוג שַׁחְמָט

באופן הגיוני, מכיוון שאתם כבר נמצאים בעמוד זה, אינכם צרכים להסביר מדוע ילדכם זקוקים לשחמט, מכיוון שמדובר במשחק שאינו זקוק לפרסום, די לדעת את המקום בו מלמדים אותו בצורה הטובה ביותר.

לכן הבחירה שלעם צריכה להפסיק במרכז FeLiTa, אסביר בהנאה.

כמובן שכל אחד מאיתנו, המביא ילד לחוג או מועדון, מוקיר בסתר את התקווה לראות בו אלוף, אך זהו יופיו של השחמט, שגם בלי להגיע לגבהים בתחרויות, הילד רוכש איכויות כה יקרות ערך כמו : היכולת לחשוב בהגיון, התמדה, סיכון מחושב, מהירות ברק בקבלת ההחלטות ואחריות כלפיהם, כוח רצון, מסירות - פשוט אין סוף. אנחנו לא מבטיחים להפוך את כל התלמידים שלנו לאלופים, אבל נפתח בפניהם את העולם המופלא של המשחק העתיק, נעניק להם תחושה של שמחת היצירתיות, טעם הניצחון על הקשיים, הביטחון העצמי. בכל שיעור אני חוזר בפני ילדינו שהעבודה הקשה ביותר בעולם היא למידה והמצאה, הניצחון הגדול ביותר הוא הניצחון על עצמו. המטרה שלי היא לא ללמד אותכם איך לשחק שח, זה בלתי אפשרי מהסיבה שרבים מכם ישחקו טוב יותר ממני, אלא שילמדו אתכם ללמוד לבד.

אבל בואו נעזוב את הרטוריקה ונראה מה הילד יעשה בפגישות שלנו. הפגישות שלנו מבוססות על שילוב משחק השחמט, עבודה עם ספרי לימוד ותכנת מחשב המאפשרת שליטה מהירה וקבלת ניסיון מעשי במשחק.

תוכנית המחשב כוללת משימות שחמט מונפשות המאפשרות ללמד ילד את יסודות השחמט בצורה מרותקת ומשעשעת, תורמת לפיתוח חשיבה יצירתית ומלאת דמיון, וכן להבנה מעמיקה יותר של משחק השחמט.

אנחנו לא קוסמים, אבל הניסיון והרצון של ילדיכם יעזרו לעשות ניסים אמיתיים.