054-4457665

חוג אלקטרוניקה

חוג אלקטרוניקה

שיעורי האלקטרוניקה נערכים על בסיס הערכות המתקדמות של חברת Elenco (Snap Circuits) האמריקאית, חברת Znatok הרוסית וחברות סיניות מובילות המייצרות ערכות לימודים להרכבת מעגלים אלקטרוניים ללא הלחמה וכלים נוספים.

היתרון של ערכות אלה הוא בטיחותם המוחלטת לילדים במהלך העבודה, ארגונומיה של חלקים המאפשרים לילדים לא לחוש אי נוחות בעבודה עם רכיבים אלקטרוניים קטנים, ויזואליזציה מצוינת שיקוף תהליכים המתרחשים במעגל החשמלי, האפשרות להרחיב את בסיס החלקים והתאמה עם ערכות של יצרנים אחרים, כמו "ארדואינו", שמאפשר בתורו להרכיב מעגלים מסדר גבוה יותר וללמוד את הנושא ברמה גבוהה יותר. כמובן, אי אפשר ללמד אלקטרוניקה על בסיס ערכות ובתקופת זמן קצרה. , אך מנסה לתת תחושה של שמחת היצירתיות, טעם הניצחון על הקשיים - זה בכוחנו. בכל שיעור אני חוזר בפני ילדינו שהעבודה הקשה ביותר בעולם היא למידה והמצאה, הניצחון הגדול ביותר הוא הניצחון על עצמו. המטרה שלי היא לא ללמד אותכם אלקטרוניקה, כי זה בלתי אפשרי בזמן קצר ובהתחשב בגילכם, אלא ללמד אותכםך איך ללמוד לבד.

אבל בואו נעזוב את הרטוריקה ונראה מה הילד יעשה בפגישות שלנו.

נבין מה זה חשמל ומאיפה הגיע, נתוודע למושג מעגל חשמלי ונלמד כיצד להרכיב מעגלים חשמליים, להתעכב על הרעיון של מוליך ומבודד. אנו לומדים רכיבים אלקטרוניים כגון נגד, דיודה, דיודת LED, קבלים, מתגים, חיישני רטט, פוטו-רזיסטור, פאנל סולארי ורכיבים ופאסיביים רבים אחרים המשמשים לבניית מעגלים חשמליים, וכן בוחנים את מאפייניהם ויישומיהם. כמובן שנשלוט במוליכים למחצה - אבן הפינה של האלקטרוניקה, ונרכיב מעגלים עם רכיבים כמו דיודה, טרנזיסטור, טיריסטור ואחרים. נתחיל גם לעבוד בתחום המיקרו-אלקטרוניקה, ונתוודע למעגלים משולבים, תכונותיהם, תכונותיהם והיקפם.

ילדים ילמדו כיצד לקרוא מעגלים חשמליים משרטוט, וכיצד להרכיב מעגל חשמלי על בסיס ציור. בתהליך הלמידה, ילדים ירכיבו סוגים רבים ושונים של מעגלים, אבות טיפוס לכל מיני מכשירים אלקטרוניים ומכשירים המשמשים בחיי היומיום.

ילדים גדולים יותר, מגיל 12, יוכלו להרכיב מעגלים אלקטרונייםתיים בייצור,תעסיהתיים באמצעות מלחם וכל מיני כלי עבודה אחרים. הם יוכלו גם לשלב אלקטרוניקה עם תכנות, הפותח אופקים חסרי גבולות ליצירתיות טכנית ולהמצאות, מכשירים והתקנים חדשים הנחוצים בחיי היומיום. דוגמה בולטת לכך היא פרויקט "בית חכם", שילדים יכולים לבנות לבד בשלב הסופי של הלימודים.

לימוד האלקטרוניקה הוא בלתי אפשרי ללא ידע בסיסי בתחומים כמו מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, רישום, אנגלית, ולכן הקורס שלנו קשור באופן בלתי נפרד לתכנית הלימודים בבית הספר, ומשלים אותה בצורה הרמונית, וברגעים מסוימים, עובד לפני העקומה, במטרה להיטמע עמוק. והבנת החומר הנלמד.

אנחנו לא קוסמים, אבל הניסיון והרצון של ילדיכם יעזרו לעשות ניסים אמיתיים.